Kredyt konsolidacyjny na 10 lat
Kredyt konsolidacyjny może być sposobem na poradzenie sobie nie tylko ze spłatą wielu zobowiązań, ale i na zmniejszenie nowej raty kredytu, w stosunku do sumy rat przed konsolidacją.
Konsolidacja pozwala „połączyć” dotychczas spłacane kredyty w jeden nowy kredyt konsolidacyjny.
Mniejsza rata kredytowa jest możliwa przede wszystkim poprzez wydłużenie czasu kredytowania. A to wszystko powoduje, że nowa rata jest już do udźwignięcia dla domowego budżetu.
Konsolidacja kredytowa ma pomóc w spłacie zadłużeń bankowych, ale przy rozpatrywaniu wniosku, obowiązkowa jest pozytywna ocena kredytowa. Negatywną historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej lub niewystarczająca zdolność kredytowa spowoduje wydanie odmownej decyzji.
Nie istnieje zatem kredyt konsolidacyjny bez BIK, po w przypadku ubiegania się o każdy kredyt - gotówkowy, konsolidujący czy mieszkaniowy - banki i SKOK-i pobierają raport z BIK, aby zapoznać się, jak radzimy i radziliśmy sobie ze spłatą zobowiązań kredytowych i pożyczkowych.
Gdzie po kredyt konsolidacyjny? Najlepiej, aby był to kredyt konsolidacyjny w promocji, jak najtańszy. Należy zatem porównać oferty kredytowe w bankach, uwzględniając koszt całkowity kredytu.
Kredyt konsolidacyjny na 10 lat jest oferowany przez kilka banków, również jako kredyt konsolidacyjny gotówkowy (można również wziąć kredyt konsolidacyjny hipoteczny – zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości). Gdzie dostać kredyt konsolidacyjny? Przegląd banków i propozycji:
Kredyt konsolidacyjny dlaczego należy skorzystać?
Ale nie każdy kredytobiorca musi rozważać skorzystanie z tego rodzaju kredytu. W zasadzie jest kilka tylko powodów, dla których warto takie rozwiązanie wziąć pod uwagę. Co daje konsolidacja kredytów?
1. Kredyt konsolidacyjny pozwala zredukować liczbę aktualnie spłacanych zobowiązań bankowych.
- kredyty i pożyczki gotówkowe,
- kredyty ratalne,
- kredyty samochodowe,
- kredyty hipoteczne,
- limity w kartach kredytowych i w rachunkach bankowych.
Ale o tym co można skonsolidować określa bank, a my decydujemy czy konsolidujemy wszystko czy tylko wybrane zobowiązania.
2. Po przeprowadzonej konsolidacji, dzięki wydłużonemu okresowi spłaty, nowa rata może być w niższej wysokości niż suma dotychczasowych przed konsolidacją.
Wiąże się to jednak z większym kosztem odsetkowym, a tym samym i ze wzrostem ceny kredytu.
3. W przypadku każdej konsolidacji, jeżeli dochodzi do zmniejszenia rat kredytowych, następuje poprawa płynności finansowej w domowym budżecie oraz zwiększenia zdolności kredytowej.
4. Dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dodatkowej gotówki w ramach kredytu lub za jakiś czas wzięcie większego kredytu.
Minus kredytu konsolidacyjnego? Jak każdego innego kredytu – należy oddać więcej niż tylko pożyczony kapitał. Koszt całkowity kredytu decyduje o tym, o ile zwiększy się nasze zadłużenie do stanu pierwotnego, przed konsolidacją.
6 pytań o kredyt gotówkowy - tylko sześć, ale jak istotnych!
Komentarze
Prześlij komentarz